Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Nowoczesne elewacje - ozdoba każdego domu

Właściciele domków jednorodzinnych i kamienic chcieliby, aby ich budynki wyglądały jak najlepiej, a pomóc w tym mogą efektownie wyglądające elewacje. Współczesne materiały elewacyjne pozwalają na projektowanie miłych dla oka i praktycznych zarazem frontów domostw.

Z czego robić elewacje?


Nowoczesne elewacje mogą być wykonywane z płyt laminowanych, płytek ceramicznych i gontów, a także i tradycyjnych desek. Płytki można nakładać na siebie, wywołując tzw. efekt łuski - elewacja wygląda wówczas na nieco szerszą niż jest w rzeczywistości. Do wykonania tego typu elewacji potrzebne są cienkie płytki. Grubsze, cementowo-włóknowe mogą zostać użyte do stworzenia elewacji jednolitej, którą łatwo pociągnąć farbą. Daje to możliwość do tworzenia kształtów geometrycznych - kwadratów i prostokątów różnej wielkości, co przy dobrym ich rozplanowaniu daje miły wizualnie efekt.

Nie tylko tradycyjne materiały


Kolejny pomysł na nowoczesna elewacje to użycie do jej stworzenia gontów dachowych. Choć nie są one przeznaczone do tego celu, zaskakująco ciekawie wyglądają stworzone z nich kompozycje, o czym można przekonać się choćby znajdując odpowiednie zdjęcia w sieci. Równie miły efekt osiągnie się stosując okładzinę z dużych płyt laminowanych. Pokrycie jej kolorem naturalnego drewna sprawia wrażenie drewnianego domu, co podoba się wielu osobom. Jeśli natomiast chce się osiągnąć bardziej surowy wygląd budynku, tu z pomocą przyjdzie kamień elewacyjny lub płytki klinkierowe. Ich zastosowanie pozwala na pokrywanie całego fragmentu elewacji lub też kompozycje, które można projektować na różne sposoby.

Drewno też się liczy


Jeśli fasada na to pozwala, nic nie stoi na przeszkodzie aby użyć desek - tu jednak trzeba fachowców, którzy znają się na ich montażu. Taki drewniany fronton dobrze pociągnąć bejcą, aby drewno nie ulegało korozji pod wpływem wilgoci powietrza oraz pogody (deszcz, wysoka temperatura, itp.). Można zastosować różne kolory na jednej powierzchni, dzięki czemu osiąga się ciekawe i miłe dla oka efekty. Jeżeli ma się do czynienia z duża powierzchnią, (np. biurowca), tu na fasadzie można zastosować płyty fasadowe. Posiadają one strukturę włóknocementową, a matowa, jedwabiście gładka powierzchnia wykończeniowa to ich duży atut.

Skąd wziąć dobry pomysł?


Pomysłów na nowoczesne elewacje jest wiele, (na tej stronie www można zobaczyć ciekawe realizacje nowoczesnych elewacji), o czym można przekonać się, szukając pomysłów w sieci. Odnajdziemy tu liczne galerie gotowych fasad wraz z opisami materiałów, których użyto do ich stworzenia, dzięki czemu każdy zobaczony pomysł można potem skopiować na swój własny użytek. Nie ma także problemów z materiałami do efektownego wykończenia elewacji - w każdym markecie budowlanym znajduje się poświęcony im dział, gdzie bez trudu odnajdziemy dowolny materiał.

Jak wykonać elewację?


Do prac tego typu przyda się fachowa ekipa, a ponieważ każda firma budowlana potrafi zająć się elewacjami, tu również nie będzie problemu ze znalezieniem ludzi, którzy wykonają elewację zarówno według własnego pomysłu, jak też i swojej propozycji.

Artykuł poleca firma Jam-Pol - budownictwo przemysłowe http://jam-pol.eu/PL/oferta/budownictwo-przemyslowe