Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Nowoczesne rozwiązanie - szyby zespolone

Szyby zespolone stosuje się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest pochłanianie gazów, zanieczyszczeń, wilgoci czy redukcja hałasu. Jest to nic innego, jak zespół czy zestaw szyb.

Dwie, trzy lub nawet więcej szyb, które wchodzą w skład zespołu, przedzielone są ramką dystansową i wzbogacone wyjątkowo mocnym uszczelnieniem, przez co doskonale spełniają swoją rolę ochronną, co jest w tym przypadku najistotniejsze. Stosowane są przede wszystkim jako przegrody, a mają wiele funkcji. Nie tylko chronią przed przenikaniem wyżej wymienionych zanieczyszczeń i hasałem, ale nawet mogą stanowić pewne zabezpieczenie przed włamaniem, ochronę przed utratą ciepła w pomieszczeniu, a nawet zabezpieczają przed nadmiernym nagrzewaniem. Łatwo więc można się domyślić, że ich zastosowanie jest w budownictwie bardzo szerokie, gdyż mogą się przydać w wielu sytuacjach.

szyby zespolone

Szyby zespolone nie należą zwykle do najtańszych rozwiązań, ale nie można się temu dziwić. Jest to rozwiązanie bardzo innowacyjne, a przy tym produkcja tego rodzaju szyb jest dość skomplikowana. Jest to niezbędne, ponieważ zespół musi perfekcyjnie spełniać swoją rolę, tylko wówczas bowiem jego montaż ma sens. Szyby wchodzące w skał zestawu połączone są ze sobą z zastosowaniem różnego rodzaju procesów uszczelniania obrzeży. Przestrzenie między wszystkimi szybkami uszczelnione są hermetycznie, a także wzbogacane w specjalne pochłaniacze. Ich zadaniem jest pochłanianie wilgoci, gazów czy pyłów, dzięki czemu pozostają one w jednym miejscu i nie mogą przedostawać się dalej. To właśnie stanowi istotę ochronnej roli szyb zespolonych.
Substancje uszczelniające, jakie wykorzystuje się do produkcji szyb zespolonych, to między innymi silikon, butyl i tiokol.

Producenci szyb zespolonych chwalą się, że oferują wysoce zaawansowane technologicznie produkty. Inaczej być nie może, ponieważ wymagają tego określone normy, na przykład PNEN 1279, które szczegółowo określają warunki, jakie tego rodzaju produkty muszą spełniać. Szyby takie wykonuje się na zautomatyzowanej linii produkcyjnej i tylko zastosowanie najwyższej jakości komponentów daje gwarancję nie tylko ich niezawodności, ale i długiego czasu eksploatacji. To również jest niezbędne jako że towar ten nie należy do najtańszych, klienci są więc w tym zakresie bardzo wymagający.

Ponieważ szyby takie wykorzystuje się w różnego rodzaju budynkach, zakładach pracy itp., jasne jest, że muszą mieć one różne rodzaje, nie tylko jeśli chodzi o kształty. W zależności od tego, jakie funkcje zespół ma spełniać, można zdecydować się na przykład na szyby ciepłochronne (stosowane tam, gdzie wymagana jest stała wysoka temperatura), przeciwsłoneczne, dźwiękochłonne, antywłamaniowe, a nawet kuloodporne, stosowane na przykład w bankach. Tam, gdzie pożądana jest wysoka estetyka, można zamontować szyby zespolone ze szkła ornamentowego, a szczególnie ciekawą grupę stanowią szyby samoczyszczące, które szerokie zastosowanie znajdują zwłaszcza w różnego rodzaju zakładach pracy. Można też wybierać spośród różnego rodzaju ramek i szprosów międzyszybowych.