Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Części oryginalne lepsze od zamienników

W dzisiejszych czasach wiele osób prowadzi własną działalność gospodarczą. Niestety, z taką formą zarobkową wiążą się również często ogromne inwestycje. Zazwyczaj wielu przedsiębiorców posiadających głównie firmy budowlane musi inwestować najwięcej, zwłaszcza w urządzenia.

Z tego powodu często decydują się na zakup zamienników lub nawet używanych części, jednak nie jest to dobry wybór.


Zmęczenie materiału 

Często zdarza się, iż decydujemy się na zakup tańszego produktu. Niestety, tańszy nie zawsze okazuje się lepszy. Tak samo jest w przypadku części zamiennych. Z reguły są one wykonane z gorszej gatunkowo stali, co podczas eksploatacji może doprowadzić do niechcianych usterek. Jedną z nich może być nieoczekiwane zmęczenie materiału. Niestety, musimy zdawać sobie sprawę, iż popularny zamiennik będzie charakteryzował się niższą jakością, tym samym szybciej się zużyje. Jednak jego zużycie może być nieoczekiwane, praca może zostać przerwana na skutek lokalnego odkształcenia plastycznego elementu lub też po jego całkowitym pęknięciu. Może tak się stać na skutek zapoczątkowanej propagacji pęknięcia, które podczas obciążenia elementu jedynie się pogłębiło. Z tego powodu nie warto ryzykować, ponieważ możemy mieć do wymiany nie tylko jeden element, ale również i sąsiednie. 

Pełzanie materiałów metalowych

W zależności od posiadanego przez nas urządzenia budowlanego, często zespoły jego elementów pracują w podwyższonych temperaturach. Na skutek współpracy wielu elementów wytwarzają się wysokie temperatury. Warto wiedzieć, iż w tym przypadku do wytworzenia takiego elementu niezbędne będzie posiadanie specjalnego gatunku stali. W tym celu stosuje się zazwyczaj żarowytrzymałe stopy metali, a także stale do pracy w podwyższonej temperaturze, które są odporne na działanie wysokich temperatur. Jednak w przypadku części zamiennych, nie mamy pewności, czy wyprodukowany element został stworzony z odpowiedniego gatunku stali. Często jednak zamienniki są znacznie tańsze, z tego powodu możemy podejrzewać, iż zastosowana stal może nie spełniać wszystkich wymagań. Wówczas po krótkim okresie użytkowania wspomnianej części, metal może ulec zmęczeniu cieplnemu lub mechanicznemu, a także pełzaniu. Są to bardzo niebezpieczne zjawiska, które prowadzą do awarii naszych urządzeń. 

Korozja metali i ich stopów

Warto wiedzieć, iż oryginalne części gwarantują nam niezawodność. Podczas ich projektowania oraz późniejszego badania, dobrano skład stali tak, aby był on jak najmniej odporny na różnego rodzaju korozje. Obecnie najbardziej niebezpiecznym rodzajem korozji jest korozja międzykrystaliczna. Niestety jest ona niewidoczna gołym okiem, ponieważ postępuję wewnątrz materiału, przebiegając głównie na granicach ziarn metalu. Jest bardzo niebezpieczna, ponieważ postępuje z ogromną szybkością i sięga na duże głębokości. Może być bezpośrednią przyczyną wielu awarii elementów maszyn. Obecnie producenci oryginalnych części starannie dbają o to, aby dobrać najbardziej idealne parametry obróbki cieplnej, by wyeliminować ryzyko powstania tej korozji. Z tego powodu cena oryginalnych części jest nieco wyższa. Zatem należy dokładnie przemyśleć, czy zależy nam na naszym bezpieczeństwie oraz naszych pracowników.

Nie warto decydować się na zakup zamiennych części, ponieważ tylko oryginalne części do maszyn budowlanych zapewnią nam bezawaryjną pracę przez długie lata. Na rynku możemy znaleźć wiele zamienników popularnych firm, takich jak między innymi jcb czy cat, jednak jest to tylko strata pieniędzy.

Konsultacja: http://topservice-24.pl - części do maszyn budowlanych