Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Okulary przeciwsłoneczne - w trosce o zdrowy wzrok i nie tylko

Pogoda coraz bardziej sprzyja częstszemu wychodzeniu na świeże powietrze. Słońca jest coraz więcej, a co za tym idzie, coraz mocniej oddziałuje na nasz wzrok. Przez to musimy zadbać o odpowiedni dobór okularów przeciwsłonecznych, które będą stanowiły barierę ochronną dla naszych oczu.

Jest to ważne szczególnie właśnie wiosną i latem, gdy panująca aura składnia do ich systematycznego zakładania. Aby ochrona oczu realizowana była we właściwy, nieszkodzący zdrowiu sposób, warto zastanowić się nad kupnem okularów, które będą idealnie współgrały z naszym wzrokiem, a przy tym dopasują się także do naszego stylu ubierania i typu urody. Jak to zrobić? O tym w dalszej części tekstu.

Światło słoneczne - dobrodziejstwo, które może zaszkodzić

Mimo niewątpliwie pozytywnego wpływu, jaki słońce wywiera na człowieka, dbanie o zdrowie oczu jest jednak najważniejsze. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej degradujące dla wzroku działanie ma promieniowanie ultrafioletowe. Promienie tego typu potrafią wyrządzić więcej szkód, niż niejedna poważna choroba oczu. Już same zastanowienie się nad tym faktem wskazuje wyraźnie, jak wielkie znaczenie ma przemyślany dobór okularów przeciwsłonecznych.

okulary poznań

Dobieramy okulary, czyli czym się kierować

Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest więc zatrzymywanie promieniowania. Okulary powinny posiadać filtr, który będzie chronił nasze oczy przed promieniowaniem słonecznym. Modele wyposażone w taki filtr są oznaczone specjalnym symbolem - najczęściej będzie to UV z towarzyszącym oznaczeniem liczbowym, która oznaczać będzie długość fal promieni przed jakimi chronią szkła. Przykładowo model oznaczony symbolem UV400 wystarczy nam do codziennego użytkowania. Jeśli natomiast planujemy wyjazd w góry lub nad morze, powinniśmy wybrać model z filtrem o wyższej wartości.

Pamiętajmy, że w naszych poszukiwaniach nie musimy być zdani tylko na siebie. Odpowiedni model okularów, bez problemu pomoże nam wybrać wyspecjalizowany personel odwiedzanego sklepu. Po krótkiej rozmowie, taki pracownik będzie w stanie pokazać nam stosowne okulary.

Oczywiście nie w każdym sklepie z okularami spotkamy doradcę z prawdziwego zdarzenia. Warto więc wybrać się na okularowe zakupy do sprawdzonego miejsca - takiego jak chociażby markowy salon optyczny - aby uniknąć niechcianej zakupowej porażki.

I tutaj należy przypomnieć o jednej kwestii - okulary, które są dostępne w sprzedaży w supermarketach czy też na ulicach, mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Najczęściej nie posiadają one właściwych filtrów mimo, że sprzedawcy będą je zachwalali jako produkt - nomen omen - najlepszy pod słońcem. Zdarzają się także fałszywki, wyglądające jak oryginalne produktu i opatrzone takimi samymi oznaczeniami, jednakże nie mające nic wspólnego ze swoimi pierwowzorami.

Marka to nie tylko przysłowiowy "lans"

Kupując markowe okulary Poznań, otrzymamy doskonałą i potwierdzoną jakość wykonania. Taki produkt stanie się nieodłącznym dodatkiem na każdy słoneczny dzień - nie tylko z uwagi na swoje właściwości ochronne, lecz tak poprzez walory estetyczne. Wybór idealnych okularów, dopasowanych do naszej urody, sprawi więc, że będziemy je zakładać z przyjemnością, a nie z przymusem, byle tylko ochronić oczy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przy zakupie sugerujmy się również tym, do jakich celów okulary przeciwsłoneczne będą nam najczęściej służyły. Zadajmy sobie więc pytanie, czy wykorzystamy je tylko w drodze do pracy, czy podczas zabaw z dzieckiem w piaskownicy, a może w czasie opalania na plaży lub przejażdżek rowerowych i biegania?
Właściwe określenie przeznaczenia pozwoli nam łatwiej wybrać właściwy model pasujący do sytuacji. Choć podkreślmy to jeszcze raz - mimo innych walorów okulary mają przede wszystkim ochronić nasze oczy. Pamiętajmy o tym.

Artykuł poleca optyk z miasta Poznań zajmujacy się sprzedaża okularów.