Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Psycholog - lekarz dusz

Współczesny świat - pędzący i nie zawracający sobie głowy szczegółami - nie dla każdej osoby odpowiada. Co więcej część ludzi nie jest w stanie nadążyć za wyznaniami czasów teraźniejszych, co z kolei skutkuje dla nich negatywnymi konsekwencjami, dotyczącymi zarobków, pracy, sytuacji rodzinnej.

 

W rezultacie w ludziach rodzi się stres i inne negatywne uczucia. Jak zgubny wpływ mogą one wywierać na ludzki organizm nie trzeba nikogo przekonywać. Często doprowadzają wręcz do stanu, dla którego nazwania najprościej posłużyć się terminem "depresja", oczywiście użytym tutaj jednakże jako ogólny skrót myślowy, a nie nazwa konkretnej jednostki chorobowej.

psycholog poznan

Trwanie w "depresji" na dłuższą metę ma bardzo zły wpływ na osobowość i ogólny stan zdrowia osoby dotkniętej tego typu dolegliwością. Jednakże - o czym każdy powinien pamiętać - człowiek w takim stanie nie poradzi sobie sam z problemem. Wręcz przeciwnie - nieunikniona będzie pomoc specjalisty, czyli psychologa. Osoba wykonująca ten zawód jest wyspecjalizowana w pomocy dotyczącej kwestii problemów psychologicznych. Co więcej czyni to bez korzystania ze środków farmakologicznych, ograniczając swoje działanie do metod komunikacji werbalnej, obserwacji behawioralnej i specjalnych testów.

Z uwagi na charakter swojej pracy psycholodzy są więc specyficzną grupą lekarską, całkowicie odmienną od innych gałęzi leczenia.

Utrwalony w społecznej świadomości wygląd pracy psychologa sprowadza się do obrazka, na którym widać pacjenta leżącego na kozetce, obok którego na krześle siedzi psycholog Poznań. Pacjent uzewnętrznia w drodze rozmowy swoje problemy, natomiast lekarz uważnie słucha i skrzętnie notuje wszelki szczegóły, jakie mogą mieć istotne znaczenie dla postawienia diagnozy na temat przyczyny problemów oraz możliwych sposobów leczenie, jakie należałoby wdrożyć.

Takie wyobrażenie o pracy psychologa jest ogólnie zgodnie z jej faktycznym wyglądem. Oczywiście nie zawsze w pracy psychologa wykorzystywana jest kozetka, jednakże relacja na zasadzie opowiadający-słuchacz jest jak najbardziej prawdziwa. A wszystko w celu pomocy pacjentowi - uleczenia jego duszy.

Artykuł powstał przy współpracy z poznańskim psychologiem dziecięcym.