Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Dentysta radzi jak dbać o zęby i dziąsła?

Na szczęście coraz większą wagę przykładamy do dbania o naszą jamę ustną, jednak wciąż stan zębów większości Polaków pozostawia wiele do życzenia.

Z jakimi objawami najczęściej przychodzi się do dentysty?

Pacjenci najczęściej skarżą się na problemy związane z chorobami dziąseł. Dotyczy to głównie krwawienia i bólu dziąseł. Większość osób sądzi, że dzieje się tak bez powodu, że nie mają na to żadnego wpływu. Prawda jest jednak taka, że choroby dziąseł to tylko 2% uwarunkowania genetyczne, pozostałe 88% to stany zapalne, powodem których jest osad kamienia nazębnego.

W jaki sposób dbać o zęby i dziąsła?

Osadzający się kamień nazębny jest problemem, z którym sami możemy się uporać i przeciwdziałać poprzez skrupulatne czyszczenie zębów. Należy je myć po każdym posiłku, szczotkując je minimum 3 minuty. Według statystyk człowiek myje zęby dużo krócej. Dodatkowo, po szczotkowaniu zaleca się (najlepiej przed snem) delikatnie wynitkować przestrzenie międzyzębowe. Gdy tego regularnie nie robimy, płytka nazębna, która się osadziła ulegnie mineralizacji, przeistoczy się w twardy kamień nazębny i będziemy musieli udać się do dentysty, by się go pozbył.
Oprócz szczotkowania i nitkowania, warto stosować odpowiedni płyn do płukania jamy ustnej, który dociera tam, gdzie nie może szczoteczka czy nawet nitka dentystyczna.
Istotny też jest sposób mycia zębów. Nie powinniśmy czyścić ich z byt mocno, tylko z wyczuciem, by nie doprowadzić do utworzenia ubytków klinowych przy dziąsłach. Małe dzieci powinny myć zęby delikatnie ruchem okrężnym a dorośli techniką wymiatania.

dentysta tarnowo podgórne

Jakie akcesoria polecają dentyści?

Najlepiej używać szczoteczki z miękkim włosiem, ewentualnie o średniej twardości. Odradza się szczoteczki twarde, ponieważ nie wyczyści wcale zębów dokładniej, za to może podrażnić dziąsła. Szczoteczka z miękkim włosiem w zupełności wystarczy, by dokładnie i bezpiecznie wyczyścić zęby. Nie ma różnicy czy myjemy zęby szczoteczką manualną czy elektryczną. Obiema tak samo skutecznie możemy umyć zęby.
Jeśli nie mamy żadnych konkretnych dolegliwości związanych z chorobami jamy ustnej to kupmy taką pastę jaka nam pasuje smakowo. Stomatolodzy zalecają pasty z fluorem, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że w dużych dawkach może też nam zaszkodzić.
Kiedy mamy zęby nadwrażliwe nie wskazane jest używanie past wybielających, najlepiej wybrać łagodne, przeznaczone dla zębów nadwrażliwych. Przy krwawiących dziąsłach warto sprawdzić czy pasta do zębów ma w składzie mleczan glinu, który posiada właściwości sceptyczne i zmniejszające krwawienie.

Jak często powinniśmy chodzić do dentysty?

Dzieci powinny chodzić do dentysty 3 razy w roku, natomiast dorośli co pół roku.

Reasumując, aby zapobiec dolegliwościom związanym z chorobami jamy ustnej nie wystarczy tylko szczotkowanie zębów. Należy dodatkowo nitkować zęby, stosować odpowiednie płyny do płukania i być w tym systematycznym i sumiennym.

Artykuł poleca Dentysta Tarnowo Podgórne z miejscowości Kaźmierz