Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Ortopedyczne materace Kieszeniowe - ulga w bólu kręgosłupa

Osoby, które zmagają się bólami lub schorzeniami kręgosłupa często mają problem z wyborem materaca. Materace ortopedyczne są bardzo drogie a materace bonellowe nie posiadają właściwości zdrowotnych. W takiej sytuacji, złotym środkiem będzie wybór materaca kieszeniowego. Jednak nie warto kupować na oślep, wcześniej należy zwrócić uwagę na to z ilu warstw jest wykonany i z jakich materiałów, wtedy będziemy mieli pewność że spełni nasze oczekiwania.

Czym się charakteryzują materace kieszeniowe?

Materace kieszeniowe (zwane również woreczkowymi) zawierają system sprężyn kieszonkowych. Każda sprężyna znajduje się w osobnej, wykonanej ze specjalnej tkaniny kieszonce (woreczku). Taka struktura sprawia, że nie słychać odgłosu poruszajacej się sprężyny. Niezależne działanie sprężyn sprawia, że na jednym materacu wygodnie wyśpią się dwie osoby o różnej wadze, bez zapadania się jednej strony łóżka.

Materace kieszeniowe charakteryzują się wysoką sprężystością, dzięki czemu lepiej dostosowują się do anatomicznego kształtu kręgosłupa oraz zapewniają mu odpowiednie podparcie. W efekcie, podczas leżenia na wznak, kręgosłup przyjmuje poprawną pozycję w kształcie litery "S" a leżąc na boku - linię prostą. Dzięki dobrej elastyczności punktowej, posiadają cechy rehabilitacyjne, sprawiają że mięśnie podczas snu są rozluźnione i poprawiają krążenie krwi.

ortopedyczne materace kieszeniowe

Jak dopasować materac kieszeniowy?

Im więcej materac posiada sprężyn, tym jest on bardziej sprężysty i tym lepiej dostosowuje się do krzywizny ciała. Ilość sprężyn zazwyczaj oscyluje w granicach od 250-510 na m². Materace z dużą ilością niewielkich sprężyn nazywa się "multipocketami".
Ważna jest również ilość stref twardości, im więcej tym lepiej, jednak optymalne są materace 7-strefowe.
Dostosuj materac do swojej wagi. Osobom do 70 kg zaleca się materace o twardości H2, natomiast cięższym osobom rekomenduje się materace H3.

Wybierając odpowiedni materac kieszeniowy zapewnimy sobie zdrowy i komfortowy sen a rano obudzimy się bez bólu karku i kręgosłupa.
Aby materacom kieszeniowym zapewnić jak najdłuższą trwałość i sprężystość, nie należy na nich stawać i siadać na brzegach, ponieważ w ten sposób sprężyny moga sie zdeformować.