Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Ładne zęby,czyli co i jak.

 

 

ŁADNE ZĘBY MAM, BO O NIE DBAM!

O tym, że powinniśmy szczotkować zęby dwa razy dziennie słyszeliśmy wiele razy, ale rzadko słyszy się jak pielęgnować odpowiednio zęby z różnymi problemami. Zakupienie jakiejkolwiek pasty i szczoteczki oraz mycie zębów dwa razy dziennie nie zapewni ci zdrowych zębów. Pamiętajcie, że w razie problemu można udać się do dobrego stomatologa, ale lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

JAKI PROBLEM TAKA PASTA….

  • Próchnica. Jeśli zależy ci, aby zapobiec próchnicy- używaj pasty z fluorem. Fluor zabezpiecza zęby przed działaniem niszczących kwasów i bakterii, które powodują próchnicę.

  • Nadwrażliwe zęby. Kiedy odczuwasz ból podczas spożywania ciepłych lub zimnych posiłków to oznaka, że twoje zęby wrażliwe. Dzieje się tak na skutek odsuwania się płytki nazębnej przez np. zbyt mocne szczotkowanie. Wybierz pastę, która zawiera związki potasu i amino fluorki- uśmierzają ból i uszczelniają szyjki zębowe.

  • Paradontoza. Powstaje, gdy na płytce zębowej pojawia się kamień, który odchyla dziąsła od zębów, w tych ubytkach mnożą się bakterie, które powodują stan zapalny dziąseł w skutek czego dochodzi do wypadania zębów. Sięgnij po pastę, która leczy stan zapalny dziąseł. Takie pasty najczęściej zawierają wyciągi z ziół, np. szałwię, rumianek, tymianek oraz łagodzącą allantoinę.

  • Przebarwienia. Postają na skutek palenia papierosów, picia dużej ilości kawy czy herbaty lub czerwonego wina. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się pasty wybielające, które zawierają środki mechanicznie ścierające lub chemicznie rozjaśniające. Z używaniem ich należy być ostrożnym, ponieważ silnie wybielające pasty mogą osłabić i uszkodzić szkliwo. Dlatego zaleca się stosowanie ich co drugi dzień lub po dłuższym użytkowaniu zrobić dwutygodniową przerwę.

  szczoteczka do zębów

CO OPRÓCZ SZCZOTKOWANIA?

Oprócz podstawowej metody szczotkowania zębów, powinniśmy stosować dodatkowe zabiegi oczyszczające naszą jamę ustną. Nie zapominajmy o czyszczeniu przestrzeni między-zębowych. Nitkowanie zębów jest tak samo ważne jak szczotkowanie. Poza tym, nieodzownym elementem codziennej higieny powinno stać się stosowanie skrobaczek do oczyszczania języka oraz płukanie ust specjalnymi płynami. Pozwoli to zmniejszyć ilość bakterii i zapewni świeży oddech.

A co w przypadku, gdy nie mamy możliwości umycia zębów? Wtedy stosujemy gumę do żucia bez cukru. Wpływa na zwiększenie produkcji śliny, co kolei oczyszcza zęby z resztek jedzenia, dodatkowo odświeża oddech i optymalizuje poziom kwasów w jamie ustnej.

 

PODSUMOWUJĄC

Codzienna i właściwa higiena jamy ustnej jest jednym z najważniejszych czynności, która wpływa na stan i zdrowie naszego uzębienia. Zdrowe i piękne zęby wpływają z kolei na nasze samopoczucie i wygląd.