Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Z wizytą u dobrego psychologa

 

 

 

Zaburzenia psychologiczne wymagają interwencji wyspecjalizowanego fachowca, który będzie potrafił odpowiednio zdiagnozować problem, poznać jego naturę i dobrać najlepszą formę terapii, która wyeliminuje niepożądany problem i przywróci możliwość niezachwianego i prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Nierzadko, natura problemu wymaga konsultacji z fachowcem, posiadającym specjalizację w danej dziedzinie. Również wiek pacjenta może determinować konieczność odpowiedniej specjalizacji. 

Psychika ludzka znacznie różni się na różnych etapach rozwoju i dojrzałości wiekowej. Odpowiedniego podejścia wymagają szczególnie najmłodsi, dlatego do pracy z pacjentami z najniższej wiekowo grupy, konieczny jest wysoce wyspecjalizowany dobry psycholog poznań dziecięcy.

Rodzice często głowią nad tym, gdzie znaleźć odpowiedniego specjalistę, któremu powierzą pod opiekę swoje pociechy. Najprostszym sposobem jest zasięgnięcie informacji w placówkach szkolnych, przedszkolnych czy poradniach działających przy nich. Warto również szukać w każdej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Zdecydowanie najbardziej skuteczna jest współpraca z psychologiem przedszkolnym/szkolnym, który prowadząc praktykę na terenie miejsca codziennego pobytu dziecka, zyskuje możliwość niemal stałego kontaktu z pacjentem, dzięki czemu jest w stanie weryfikować zachowanie podopiecznego, już nie tylko podczas wizyty, lecz również w jego codziennym środowisku, codziennym zachowaniu na tle innych dzieci, podczas naturalnych czynności.
Kolejnym atutem jest łatwiejszy kontakt z młodym pacjentem. Dzieci znające dobrego psychologa, chociażby z codziennego kontaktu wzrokowego, będą odczuwać większy komfort i poczucie swobody, dzięki czemu o wiele łatwiej zaufają specjaliście, z którym czekać ich będzie współpraca.

Dobry Psycholog dziecięcy pomoże zmagać się ze wszystkimi problemami towarzyszącymi młodym ludziom, którzy wstępują w fazę rozwoju, od najmłodszych lat. Najczęstszym problemem dzieci jest nieśmiałość. Dzięki wspólnej pracy z dobrym psychologiem, dzieci będą w stanie odkryć swój potencjał, uwierzyć w siebie i przede wszystkim otworzyć się na innych i poszerzyć horyzonty myślowe na nowe rzeczy, dzięki czemu, nie będą one przerażały swoją obcością. Terapia z psychologiem może okazać się również przydatna w walce z lękami, nieuzasadnionymi napadami złości, agresywnymi reakcjami na niepożądane sytuacje.

Współpraca z psychologiem dziecięcym konieczna jest w przypadkach poważnych zaburzeń, jak np. w psychoruchowej nadpobudliwości zwanej ADHD czy mocnych zachwianiach emocjonalnych, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Pomocy w terapii można szukać również w przypadkach mniej poważnych i bardziej codziennych, jak zwykłe kłopoty z nauką, problemy z koncentracją, niechęć do wykonywania obowiązków.

Często rodzice obawiają się kontaktu z dobrym psychologiem, wypierając się problemu lub z powodu zwykłego wstydu przed innymi rodzicami. Jest to całkowicie błędne podejście i myślenie. Pamiętajmy, że prawidłowy rozwój naszych dzieci jest najważniejszym aspektem dla nas, a psychologa nie należy się obawiać, jest on po to, by nieść pomoc.