Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Czyszczenie i pranie dywanów - zadbaj o swój dom

Dywan to świetny element aranżacji wnętrza, który potrafi całkowicie je odmienić i stworzyć przytulą atmosferę. W zależności od tego, jaki model wybierzemy, może być on spójnym dodatkiem lub mocnym akcentem, który będzie przykuwał uwagę. Decydując się na dywan musimy pamiętać, że tylko odpowiednio pielęgnowany i czyszczony, będzie prawidłowo spełniać swoją funkcję.

Odkurzanie i trzepanie dywanów

Regularne odkurzanie i trzepanie dywanu pomoże mu zachować świeżość oraz piękny wygląd na długi czas. Im lepiej o niego zadbamy, tym rzadziej będziemy musieli go prać. Ponieważ dla dywanów najgroźniejszy jest żwir oraz piasek, które gromadzą się przy frędzlach i wzdłuż dłuższych krawędzi pamiętajmy, aby odkurzać go przynajmniej raz w tygodniu, w kierunku włosia, podnosząc dyszę odkurzacza, co zapobiegnie jego fatygowaniu. W sprawie trzepania dywanów zdania są podzielone. Z jednej strony to świetny sposób, aby usunąć brud, żwir, piach, sierść zwierząt i roztocza. Z drugiej strony może niszczyć strukturę węzłów. Tak czy inaczej, w przypadku modeli typu shaggy, taki zabieg wydaje się niezbędny.

czyszczenie-pranie-wykładzin

Pranie ręczne
Jeżeli plamy nie są zbyt uporczywe i chcemy tylko odświeżyć dywan, zazwyczaj sięgamy po drogeryjne środki czystości, które w połączeniu z wodą, tworzą pianę. Niestety jest to sposób mało skuteczny, ponieważ pocieranie gąbką powoduje wnikanie brudu w głąb dywanu, a ciepła woda dodatkowo pogarsza sytuację. Efekt jest taki, że zanieczyszczenia na chwilę się chowają, jednak po jakimś czasie z powrotem pojawiają się na powierzchni dywanu. Poza tym, stosowane środki czyszczące mogą być powodem znacznie szybszego brudzenia się włókien, w następstwie czego, nasz dywan będzie w dużo gorszym stanie niż przed czyszczeniem.

Czyszczenie profesjonalne
Czyszczenie dywanów i pranie wykładzin najlepiej zostawić profesjonalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem typu karcher oraz najlepszymi środkami piorącymi. To duża wygoda i gwarancja, że dywan odzyska nienaganną czystość. Wiele firm świadczy usługi prania dywanów w domu klienta, co pomaga zaoszczędzić trochę czasu, a co więcej, wcale nie jest tak kosztowne, jak się wydaje.

Profesjonalne czyszczenie dywanów można podzielić na trzy etapy. Prace rozpoczyna się od odkurzania, następnie na dywan nakłada się specjalny środek rozpuszczający brud. Po tych czynnościach wykonuje się czyszczenie właściwe przy użyciu odpowiedniej maszyny piorącej.
Jeżeli decydujemy się na skorzystanie z takiej usługi przed podjęciem decyzji warto dowiedzieć się, w jaki sposób oraz przy użyciu, jakich środków będzie czyszczony dywan oraz czy firma zwróci nam koszty za jego ewentualne zniszczenie. W przypadku dywanów bardzo brudnych, najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie ich do pralni stacjonarnej.

Piorąc dywan ręcznie, nie jesteśmy w stanie pozbyć się wszystkich zalegających w jego strukturach zanieczyszczeń, co więcej, nieumiejętne czyszczenie może doprowadzić do powstawania większej ilości plam. W tym wypadku tylko profesjonalna usługa może zapewnić zadowalające efekty.