Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Dlaczego tak kochamy kuchnie włoską?

Kuchnia włoska jest jedną z najbardziej popularnych europejskich kuchni- zaraz obok francuskiej. Cechuje się używaniem świeżych sezonowych produktów, specyficznych przypraw, jak i sera. Kuchnia włoska wyspecjalizowała się w daniach mącznych, mięsnych i tych, z owocami morza. Nie da się ukryć, że większość ludzi kojarzy kuchnię włoską z pizzą. Pizza to niezwykle popularna potrawa, którą lubi właściwie większość z nas.

Włoskie specjały

W zależności od regionu Włoch popularne na tamtym terenie są różne potrawy. Niektóre regiony słynną z deserów, a inne z idealnej polenty. To, co jest wspólne dla wszystkich włochów to dbałość o jakość i sezonowość warzyw, z których korzystają. Gdy nie dbamy o jakość posiłku, z pewnością nie możemy szczycić się tym, że rozumiemy kuchnię włoską. W kuchni włoskiej używane są takie przyprawy jak:oregano, bazylia, pieprz, estragon, tymianek, czy rozmaryn. Te przyprawy idealnie korespondują z makaronem, mięsem, czy serem.

Włoska restauracja Poznań

Prawdziwa włoska restauracja nie powinna oferować tylko pizzy. W końcu kuchnia włoska jest naprawdę różnorodna! Makarony, desery, ravioli, risotto, czy zupa minestrone- to jedne z tych dań, które powinniśmy mieć w ofercie, jeśli chcemy mówić o prawdziwej włoskiej restauracji.

Fenomen pizzy

Nie da się ukryć, pizzerie są prawie na każdym rogu w większym mieście. Fenom pizzy jest ogromny. Lubimy ją jeść praktycznie na każde okazje, a do tego niezwykle często ją zamawiamy na obiad, czy na spotkania towarzyskie. Dlaczego pizza jest tak popularna? Z pewnością dlatego, że jest dobra, sycąca, a dzięki dużemu wyborowi dodatków, ciężko nam się znudzić tym daniem. Pizzeria oferuje nam zazwyczaj kilkadziesiąt kombinacji- będzie co zamawiać!

Kuchnia włoska cieszy się niezwykłą popularnością w Polsce. Lubimy makarony, a teraz zaczęliśmy rozumiem, że ten typ jedzenia wcale nie jest tak ciężkostrawny, jak myśleliśmy. Makarony z warzywnymi sosami, możemy jeść nawet na kolację! Wystarczy, nieco skromniej dodać sera, czy śmietany.

Z kuchni włoskiej wywodzą się także tak pyszne desery, jak panna cotta, tiramisu, czy lody! Nie da się ukryć, że jest to kuchnia, która łączy najlepsze smaki. Gdy idziemy do włoskiej restauracji, powinniśmy mieć możliwość skosztowania świata Włoch. By ten cel osiągnąć, musimy trafić na restauracje, gdzie rozumiana jest włoska filozofia gotowania. Niezwykle ważne są składniki świeże, dobrej jakości, ale także przygotowywanie jedzenia tu i teraz. We włoskiej kuchni nie przygotowuje się potraw, z myślą o podaniu ich następnego dnia. Wręcz przeciwnie- je się je od razu po zrobieniu. Wtedy są najsmaczniejsze i najbardziej aromatyczne.

Eksperymentujmy także z kuchnią włoską w zaciszu własnej kuchni. Jest to kuchnia bardzo wdzięczna, której większość przepisów jest naprawdę prosta. Udajcie się na targ, kupcie świeże warzywa i dobry ser- to już połowa sukcesu. Potem wystarczy poświęcić trochę czasu na przygotowanie i na waszym stole zawita prawdziwie włoska uczta- życzymy smacznego! Zaproście także bliskich, do wspólnego stołu.