Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Angielski aktualnie jest popularnym językiem w wielu krajach. Jeżeli nawet  w określonym kraju, nie jest językiem ojczystym, to w większość osób również umie się nim posługiwać. Tak więc, dzięki znajomości języka angielskiego, jesteśmy w stanie dogadać się z ludźmi z różnych krajów Europy. Jest to bardzo przydatne.

Jeżeli wybieramy się w podróż do obcego kraju, to musimy w jakiś sposób się dogadać z ludźmi, którzy tam mieszkają. W przeciwnym wypadku będzie nam bardzo trudno się odnaleźć w takim miejscu. Możemy przykładowo się zgubić gdzieś w takim kraju, nie znać drogi powrotnej do ośrodka, hotelu, czy pokoju. Język polski dla obcokrajowców Poznań jest niezwykle trudnym językiem, tak więc istnieją nieliczne osoby, które podejmują się jego nauki. Pewne jest więc to, że w obcym kraju nie spotkamy osoby, która posługuje się językiem polskim, chyba że pochodzi z tego kraju. W takim wypadku nie jesteśmy w stanie nawet zapytać się o drogę. Podróże takie nie kończą się zazwyczaj dobrze. Jadąc do konkretnego kraju musimy mieć przy sobie osobę, która posługuje się przynajmniej językiem angielskim. Oprócz tego język angielski jest wymagany w wielu pracach w Polsce. Często pracodawcy jako warunek konieczny zatrudnienia stawiają na znajomość języka angielskiego przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Tak więc, jeżeli chcemy dostać dobrą pracę nawet w Polsce, to często znajomość języka angielskiego jest wymagana. W pracach, w których nie wymaga się takiej znajomości językowej, taka znajomość jest niezłym atutem, który często decyduje o wyższej pensji osoby zatrudnionej. Wiele firm chce rozszerzać swoją działalność na rynki zagraniczne, dlatego też wymagają od swoich pracowników znajomości języka angielskiego. Oprócz tego znajomość języka angielskiego otwiera nam możliwości pracy za granicą. Często za granicą jesteśmy w stanie dostać wyższą pensję miesięczną i lepsze warunki pracy. Wiadome jest jednak to, że nikt nie zatrudni osoby, z którą nie można się dogadać. Tak więc jeżeli planujemy pracę za granicą w przyszłości, to podstawowym językiem, jest język angielski. Nawet jeżeli zakładamy własną firmę i chcemy aby się ona rozwijała, no to znajomość języków obcych jest podstawą. Wiadomo, że jeżeli chcemy rozszerzyć swoją działalność o rynki zagraniczne, no to musimy znać język angielski. Oczywiście możemy zatrudnić tłumacza, jednak nigdy nie mamy pewności co do uczciwości takiej osoby. Zarządzając firmą powinniśmy prowadzić interesy osobiście, a nie przez osoby trzecie. Jest to niestosowne i nie robi dobrego wrażenia ze strony osób z którymi prowadzimy negocjacje biznesowe. Sposobów nauki języka angielskiego jest bardzo dużo. Można zapisać się na kurs angielskiego, albo uczyć się indywidualnie. Warto jednak poszerzyć swoją wiedzę o ten język, ponieważ umiejętność niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów. W pracy może być powodem do otrzymywania wyższej pensji. Nie przydaje się to jednak tylko i wyłącznie w pracy. Na wakacjach w obcych krajach również konieczna jest znajomość tego języka.