Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Pożyczki pod zastaw - dla kogo?

Rynek finansowy oferuje bardzo wiele narzędzi, a jednym z nich jest pożyczka pod zastaw. W przeciwieństwie do kredytów bankowych, pożyczki pod zastaw są produktami dostępnymi dla znacznie szerszego grona odbiorców. Zła historia kredytowa nie ma tutaj najmniejszego znaczenia, zabezpieczeniem pożyczkodawcy jest bowiem wartościowy przedmiot, który zastawiamy.

JAK TO DZIAŁA?

Pożyczki pod zastaw Poznań przypominają bankowe kredyty hipoteczne lub samochodowe. Także w tym przypadku zabezpieczeniem udzielanej pożyczki jest przedmiot, który dla pożyczkodawcy przedstawia realną wartość. Jak wysoką? Zwykle zastawiane dobra powinny wykazywać wartość wyższą o 40 - 60 proc. od kwoty, na jaką została udzielona pożyczka. Ten rodzaj finansowania udzielany jest na określony w umowie czas. Na jej podstawie pożyczkobiorca zobowiązuje się do spłaty całości pożyczonej kwoty, wraz z należnymi odsetkami. W przypadku mniejszych kwot zadłużenie spłacane jest natychmiast po określonym w umowie czasie. Spłata znacznych sum, przy pożyczkach udzielanych pod zastaw dobra o dużej wartości (np mieszkanie lub samochód), może odbywać się w systemie ratalnym, a czas trwania spłaty może wynieść nawet 5 - 6 lat. W przypadku, gdy pożyczkobiorca nie wywiąże się z zawartej umowy, stanowiący zabezpieczenie udzielonej pożyczki przedmiot, przechodzi w posiadanie wierzyciela.

pożyczki pod zastaw poznań

CO MOŻE BYĆ PRZEDMIOTEM ZASTAWU?

Przedmiot zastawu, jako zabezpieczenie pożyczkodawcy, zawsze musi przedstawiać większą wartość od kwoty, na jaką opiewa umowa pożyczki. W zależności od pożyczanej sumy może to być drobny sprzęt elektroniczny lub nawet samochód albo nieruchomość (mieszkanie, dom). Warunki są dwa:

• stan techniczny zastawianego dobra nie może budzić najmniejszych zastrzeżeń,
• nie może ciążyć na nim inny zastaw.

W przypadku pożyczek krótkoterminowych (udzielanych zwykle na okres nie dłuższy niż 1 miesiąc), zastawiany przedmiot przechodzi w posiadanie wierzyciela i zostaje zwrócony właścicielowi po spłacie całości zobowiązania. W momencie, gdy mówimy o pożyczkach długoterminowych, przedmiot zastawu (np samochód lub mieszkanie) nadal znajduje się w posiadaniu i użytkowaniu pożyczkobiorcy. Dopiero w przypadku niewywiązania się z zawartej umowy, pożyczkodawca przechodzi w posiadanie zastawu.
W sytuacji gdy przedmiotem zastawu jest przedmiot stanowi współwłasność, zawsze wymagana jest zgoda obu właścicieli.

POŻYCZKI POD ZASTAW - DLA KOGO?

Kryzys gospodarczy przyniósł znaczące zmiany w zasadach udzielania kredytów i pożyczek bankowych. Kryteria, jakie powinien spełnić kredytobiorca, zostały znacząco zaostrzone i tak pozostało do dnia dzisiejszego. W rezultacie kredyty bankowe stały się produktem, który nie jest już dostępny dla tak szerokiego grona odbiorców, jak niegdyś. Wystarczy kilka niekorzystnych zapisów w historii kredytowej, aby spotkać się z decyzją odmowną.
W przypadku pożyczek pod zastaw, zła historia kredytowa nie ma najmniejszego znaczenia. Jeżeli potencjalny pożyczkobiorca znajduje się w posiadaniu przedmiotu, który przedstawia realną wartość dla pożyczkodawcy, finansowanie zostanie udzielone - bez sprawdzania historii kredytowej w BIK-u i bez poręczycieli. Jest to niezwykle istotne dla wszystkich osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, a zła historia kredytowa mogłaby sprawić, że bank udzieliłby odpowiedzi odmownej. Warunek udzielenia takiej pożyczki jest w zasadzie jeden - pożyczkobiorca musi znajdować się w posiadaniu przedmiotu, którego wartość pokryje wszystkie koszta związane z udzieleniem finansowania.

Konsultacja: Sasiad - Skup złota w Poznaniu: http://sasiadgold.pl/skup-zlota-i-srebra/