Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nasz cel

Strona powstała jako źródło rzetelnej wiedzy, której w internecie jest coraz mniej.  Zachęcamy do przesyłania do nas swoich artykułów. W zamian za jeden artykuł, umieścimy link do jednej strony w treści artykułu.

Jak przygotować artykuł ?

Pisząc artykuł używaj poprawnej polszczyzny, dodawaj ciekawe zdjęcia, wykresy, tabele. Pamiętaj też o prawach autorskich, nie akceptujemy plagiatowanych treści. Poświeć trochę czasu na napisanie czegoś wartościowego.  UWAGA ! Tekst musi być unikalny.

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Planujesz założyć firmę sprzątającą? Sprawdź jakie warunki musisz spełnić

Prowadzenie działalności gospodarczej, jest w naszym kraju dość trudne. Nie chodzi wcale o to, jak pokonać konkurencję, wyjść na swoje itd. Chodzi raczej o jej założenie i tak zwaną obsługę, czyli spełnienie wszystkich warunków biurokratycznych stawianych przed naszą firmą.

Postanowiliśmy się jednak nie skupiać na tym, jakie uwarunkowania formalne stawiane są przed każdą firmą. Wręcz przeciwnie - postanowiliśmy opisać wszystkie warunki, jakie musimy spełnić jeśli zamierzamy założyć firmę sprzątającą. O czym pamiętać, co zrobić by być konkurencyjnym itd. A więc - zaczynamy!

Co zrobić, by konkurencyjnie prowadzić działalność w zakresie sprzątania obiektów użyteczności publicznej, osiedli itd?

1. Na początku, pamiętajmy o zakupie odpowiedniego sprzętu. Choć na pierwszy rzut oka nie powinny być to duże koszty, to jednak w rzeczywistości mogą one być ogromne. Zależą one w dużej mierze rzecz jasna od tego, jak wielką działalność chcemy prowadzić. Jeśli sami sprzątamy - zakup kilku pojemników ze środkami czyszczącymi nie powinien być problemem. Jeśli jednak zatrudniamy w tym celu ludzi - ilość zakupionego towaru gwałtownie wzrośnie.

2. Jeśli chodzi o inwestycje, to zależą one również od tego, do jakiego Klienta chcemy głównie uderzać. Jeśli naszym celem jest sprzątanie obiektów handlowych, będziemy musieli zainwestować w nieco bardziej zaawansowane środki czyszczące. Nikt chyba, nie wyobraża sobie sytuacji w której będziemy jedną butelką płynu do mycia podłóg czyścili całą podłogę w wielopiętrowej galerii handlowej...

3. Dobrym pomysłem, szczególnie w późniejszym okresie prowadzenia działalności, będzie inwestowanie w poważniejszy sprzęt. Chodzi o różnego rodzaju automaty czyszczące. Owszem, trzeba przemyśleć również kwestię uprawnień - niektóre z nich mogą takowych wymagać od naszych pracowników. Dlatego trzeba uważać pod tym kątem i być przygotowanym na dalsze wydatki.

4. Starajmy się zainwestować w pracowników. Wiadomo, że wysokość stawek będzie zależna od naszych obrotów, ale... jeśli dopuścimy do wysokiej rotacji - zginiemy! Nawet sprzątanie osiedli wymaga w dzisiejszych czasach pracy wykonywanej przez doświadczonych pracowników. Ludzie mogą być - choć zabrzmi to brutalnie - kartą przetargową, dzięki której zdobędziemy kontrakt na czyszczenie wybranego budynku (na przykład sprzątanie obiektów handlowych).

5. Musimy być konsekwentni - dziś, prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od pracodawcy konsekwencji w działaniu. O co dokładnie chodzi? Doświadczenie uczy, że znalezienie dobrego pracownika nawet do takiej pracy jaką jest sprzątanie osiedli, jest dosyć trudne. Choć bezrobocie sięga mniej więcej do poziomu 10 procent, trudno znaleźć dobrą i profesjonalną siłę roboczą. Nawet jeśli taką znajdziemy, musimy żądać od niej w pełni wydajnej pracy. Oczywiście musimy jako pracodawca działać pod tym względem uczciwie - zbyt duże żądania, połączone z minimalnym wynagrodzeniem nie są posunięciem etycznym. Lepiej, jeśli będziemy więcej płacić ale też... więcej wymagać.

6. Ostatnią uwagą, którą winniśmy się kierować podczas prowadzenia takiej działalności gospodarczej jest... praca zmianowa. Oczywiście nikt nie mówi tu o nocnych zmianach. Jeśli jednak w swoim grafiku pracy przewidzimy pracę na kilka zmian, będzie to z naszej strony bardzo ciekawe i wydajne posunięcie. Nie musi być to praca od 5-tej do 22-giej. Wystarczy, jeśli będziemy ją sobie organizować przez 12 godzin, od 8 rano do 20-tej. Takie godziny pracy, pozwolą naszym pracownikom bezpiecznie wrócić do domu i nie narażą ich na różne wypadki, ze strony osób trzecich (których przecież na osiedlach może być naprawdę sporo). W praktyce więc, takie rozwiązanie powinno być najlepsze.

Kierując się powyższymi radami (a także - zasadą gospodarki rynkowej) możemy mieć pewność, że prowadzona przez nas działalność gospodarcza w zakresie sprzątania obiektów handlowych i osiedli będzie w pełni opłacalna dla nas i dla naszych Klientów. Tych haj wiadomo - możemy mieć sporo. Wszystko zależy od naszego podejścia do pracy.

Konsultacja: http://www.sunsc.pl