Ale temat

publikacje naukowe i nie tylko

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Dla zaufanych

Doceniamy solidnych redaktorów. Jeśli zauważymy, że Twoje artykuły są na wysokim poziomie i wysyłasz do nas przynajmniej raz z miesiącu choćby jeden, nadamy Tobie prawa redaktora strony.  Będziesz mógł bez naszej akceptacji wpisywać artykuły, kategorie itp.

Kasety ścienne - innowacja w budownictwie

Niniejszy temat poświęcony jest branży budowlanej, a precyzyjniej elementom elewacyjnym znanych jako kasetony elewacyjne bądź też kasety ścienne. Jak zastosowanie mają omawiane produkty? Zapraszam do czytania.

 

kasety ścienne
Od jakiegoś czasu w budownictwie zaczęto wykorzystywać gotowe materiały elewacyjne. Są one znane jako kasetony elewacyjne lub też kasety ścienne - jedna i druga nazwa znaczą w praktyce to samo. Służą one jako elewacja przede wszystkim budowli przemysłowych. Jako, że "budowlanka" rozwija się w piekielnie szybkim tempie budowlańcy poszli na tak zwaną łatwiznę i montują tego rodzaju elementy. Jakie są atuty takich kaset?


- łatwy montaż - kasetony, czy też kasety zakłada się w dość prędkim tempie, a jak wiadomo czas to pieniądz,
- ogromny wybór kolorystycznych wersji - producenci tego rodzaju elementów bardzo często proponują ogromną gamę kolorystyczną,
- duży wybór rozmiarów - można zamówić sobie właściwe i dobrane dla nas rozmiary.

Do minusów zaliczyć można cenę, ze względu na innowacyjność kasetonów. Są one jeszcze względnie nowym produktem stąd cena kształtuje się teraz na dość wysokim poziomie. Jakość kasetonów jest jednak bardzo istotna, gdyż stworzone są z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Jest to przede wszystkim oraz kwasoodporna, blacha ocynkowana o naprawdę bardzo dobrym czynniku wytrzymałościowym. Grubość kaset przeważnie waha się w przedziale 1,2 - 3,5 mm czyli tak naprawdę jest to niezwykle cienki i zarazem lekki materiał.

Polecam te produkty wszystkim zainteresowanym ciekawym tworzeniem różnych hal magazynowych czy ogólnie konstrukcji stalowych. Rynek przemysłowego budownictwa zmienia się w szybkim tempie przede wszystkim ze względu na coraz to bardziej nietypowe wymagania Klientów. By być bardziej innowacyjnym trzeba podporządkowywać się różnym trendom, do których należą niewątpliwie kasetony elewacyjne (kasety ścienne). Oferta wykonawców w Polsce jest naprawdę szeroka.